ODWIEDZINY U ALPAK

            ODWIEDZINY            
pastedGraphic.png

U ALPAK

20 czerwca uczniowie z klas I-III odwiedzili hodowlę alpak w Lachowicach. Pod koniec roku szkolnego wszyscy jesteśmy już lekko zmęczeni, a jak się dowiedzieliśmy,  kontakt z alpakami dobrze wpływa na samopoczucie; niweluje stres i poczucie zmęczenia oraz sprzyja wyciszeniu.  Postanowiliśmy to sprawdzić ……
Od pierwszych chwil wizyty na ranczo, właściciel – przemiły pan Bartłomiej zainteresował  nas ciekawymi  opowieściami o alpakach. Dowiedzieliśmy się, że są to zwierzęta szczególnie przyjazne, spokojne, a kontakt z nimi ma  dobroczynny wpływ na człowieka, poprawia nastrój i samopoczucie.   Że mięciutkie futerko alpak idzie w parze z ich łagodnym usposobieniem, że są to zwierzęta delikatne i łatwo je wystraszyć. Że lubią soczystą trawę, ale też dadzą się nakarmić marchewkami, o czym mogliśmy się przekonać. Zresztą dużo nie trzeba pisać o tej wizycie, bo załączone zdjęcia oddają całą atmosferę wspaniałej zabawy. 
Dodam tylko, że obcowanie z tymi delikatnymi i przyjaznymi zwierzętami wzbudziło w dzieciach same pozytywne emocje. Karmienie i przytulanie się do Gabrysia, Antka i Piotrusia to wzruszające przeżycia, które zapadną dzieciom w pamięć. Na koniec właściciel zadbał jeszcze o inne atrakcje, było ognisko i pieczenie kiełbasek, był pokaz przędzenia wełny i warsztaty plastyczne. Same atrakcje!!! Dzieci wróciły zrelaksowane i szczęśliwe.

DOSKONAŁA ZABAWA , MNÓSTWO POZYTYWNEJ ENERGII !!!

Serdecznie dziękujemy właścicielom alpak Państwu Aleksandrze i Bartłomiejowi Gruchlikom za miłą atmosferę i niezapomniane przeżycia. 

Na pewno do Was wrócimy !!!