DZIEŃ POSTACI LITERACKICH i BAJKOWYCH

DZIEŃ POSTACI LITERACKICH i BAJKOWYCH W RAMACH PROJEKTU

pastedGraphic.png

   Dzisiejszy dzień był doskonała okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, jak i przypomnienia sobie  ulubionych bohaterów literackich.
Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów. 

Było to jedno z działań przeprowadzonych w ramach projektu

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA.       

   W tym wyjątkowym dniu uczniowie z klas O-VIII przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Na szkolnym korytarzu można było zobaczyć, między innymi księżniczki, piratów, wróżki,  czarownice;  wszyscy piękni, kolorowi, po prostu bajkowi. 
 Dzieci wykazały się doskonałą pomysłowością, trudno było oczy oderwać od barwnych postaci.   Na pewno pomocni okazali się też rodzice w przygotowaniu oryginalnych strojów.      

   Imprezę, rozpoczęła Diabolina, w którą wcieliła się pani dyrektor Beata Łoboda. Zaprosiła wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie znajomości lektur i bajek. Książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa czytali nauczyciele oraz uczniowie. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się doskonałą znajomością lektur.      

  Po konkursie odbyła się parada literackich postaci. Barwny korowód bajkowych bohaterów  ruszył na boisko szkolne, wzbudzając zachwyt przechodzących mieszkańców Jachówki.  Wszyscy prezentowali się wyśmienicie. Ten dzień na pewno zostanie nam na długo w pamięci. 

Dzisiejsza uroczystość została przygotowana przy współpracy z Biblioteką  Szkolną. 

Film_9024