Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna, wiosenka…

przychodzi po zimie, 

ożywia NAS….

W poniedziałek 21 marca Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I i II wraz ze swoimi wychowawcami świętowały.

Uroczystość powitania Wiosny w przedszkolu rozpoczęła się od zaśpiewania piosenki ,,Wiosna, wiosenka“. Podczas specjalnych zajęć, dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Pomimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszystkie Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą to jako pierwszy niósł Jakub z klasy I, później Filip z klasy II a na końcu Maja z Emilią. Podczas marszu spotkaliśmy wiele osób, a nasza Marzanna cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Wśród wielu osób wróciły wspomnienia z dawnych lat. Barwnym pochodem wróciliśmy do przedszkola. 

W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Dzieci sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.