MAMY FINALISTÓW!!

 

Zakończyły się zmagania uczniów w przedmiotowych konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Są to konkursy trzyetapowe- szkolny, rejonowy i wojewódzki. Uczniowie, którzy dochodzą do etapu wojewódzkiego muszą wykazać się doskonałą wiedzą z danego przedmiotu.

Z wielką przyjemnością informujemy, że w tym roku do finału konkursu z j. polskiego dotarło dwoje uczniów z naszej szkoły ( z całego powiatu suskiego – 7 uczniów). Są to Filip Jurek z kl. VII i Milena Mikołajek z kl. VIII. Filip i Milena, przygotowując się do kolejnych etapów konkursu, oprócz znajomości gramatyki, ortografii, wszystkich form pisemnych wypowiedzi musieli przeczytać przeszło 2300 stron książek.

  1. Clive Staples Lewis, Podróż „Wędrowca do Świtu”, ( 245s.)
  2. Zbigniew Nienacki, Pan Samochodzik i templariusze  (288s.)
  3. Juliusz Verne, W 80 dni dokoła świata  (152s).
  4. Stanisław Lem, Powrót z gwiazd  (400s.)
  5. Jan Parandowski, Wojna trojańska, Przygody Odyseusza  (120 s.)
  6. John Ronald Reuel Tolkien, Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia ( 448 s.)
  7. Ursula Le Guin, Czarnoksiężnik z Archipelagu ( 240 s.)
  8. Zbigniew Herbert Próba opisania krajobrazu greckiego  (25 s.)
  9. Zygmunt Kubiak, Herakles ( 33 s.)
  10. Dorota Terakowska, Córka Czarownic  (359 s.)

Oprócz przeczytania ww. książek zapoznali się z kilkoma wierszami, obrazami i filmem. Dlatego jeszcze raz należy docenić ich ciężką pracę. 

Cieszymy się z sukcesu Filipa i Mileny i bardzo im gratulujemy.

Dyrektor szkoły Beata Łoboda podczas apelu szkolnego pogratulowała finalistom sukcesu.  Podkreśliła, że „Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału- tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień”.   Nasi uczniowie najlepiej wiedzą, że umiejętność stawiania sobie wysokich celów i osiąganie ich nie przychodzi łatwo. Jest okupione ciężką pracą i poświęceniem. 

Pani Beata Łoboda podkreśliła, że za sukcesem uczniów stoi również nauczyciel. Dlatego słowa uznania i podziękowania skierowała do pani Bożeny Szczęch, która nie szczędziła serca i czasu , aby przygotować uczniów do konkursu.