UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

W środę 9 marca najmłodsi uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Jachówce zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci rozwiązywały rebusy, odpowiadały na zadane zagadki związane z najbardziej popularnymi bajkami i baśniami. Po wesołej zabawie i świetnych odpowiedziach dzieci przechodziły do drugiej części uroczystości, gdzie mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Potem poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych przekazane przez bibliotekarza.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, pamiątkową kolorową czapkę czytelnika oraz książkę.

 Nagrody książkowe ufundowano z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025,  natomiast nagrody rzeczowe zakupiła Biblioteka Publiczna w Jachówce.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy młody czytelnik będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.