Leśniczy w przedszkolu

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają duże znaczenie. Przyczyniają się bowiem do prawidłowego rozwoju intelektualnego jak i emocjonalnego dzieci już w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje o zwierzętach, naturze oraz o formach jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, a dodatkowo uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. 

Realizując tematy o przyrodzie w przedszkolu, 27 października zaplanowane zostało spotkanie z leśniczym – Panem Markiem. 

Pan Marek w odpowiednim stroju i rekwizytami, wyjaśnił dzieciom co to jest przyroda, bardzo ciekawie opowiadał o lesie. Przedstawił ciekawe zdjęcia rożnych zwierząt, żyjących w lesie, polach i przydomowych norkach i jamach. Nie zabrakło też ciekawostek dotyczących lasu.

Przedszkolaki dowiedziały się, że drzewa są domami zwierząt, których nie wolno niszczyć. W trakcie spotkania Pan leśniczy zadawał dzieciom różne pytania i był zdumiony wiedzą przedszkolaków.

Były też opowieści o mieszkańcach lasu. Pan Marek na samym końcu zaprezentował przeróżne odgłosy zwierząt. Dzieci pootwierały buzie ze zdziwienia. Słuchały wydawanych dźwięków z wielkim zachwytem i zdziwieniem. 

Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Markowi za wizytę.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za kolejne zajęcia edukacyjne.