Witaj szkoło – rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

      W środę 1 września 2021 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Jachówce uroczyście zainaugurowała rok szkolny 2021/2022.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, w której wzięli udział uczniowie, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy.

Po uroczystości zebrani udali się  do szkoły, gdzie pani  mgr Beata Łoboda, zastępująca dyrektora szkoły,  w oficjalnym przemówieniu serdecznie wszystkich powitała. W kilku słowach podkreśliła, jak bardzo ważne w obecnych czasach jest okazywanie sobie życzliwości i szacunku. Szczególnie ciepło powitani zostali uczniowie klas I i „0” , dla których ten dzień był pierwszym spotkaniem ze szkołą i społecznością szkolną.

W dalszej części spotkania pani dyrektor poświęciła kilka słów sprawom organizacyjnym.  Przypomniała również uczniom o obowiązującym reżimie sanitarnym i procedurach  bezpieczeństwa dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Życzenia powodzenia i sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym zakończyły uroczystość.

Następnie uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. Nie obyło się bez  wspomnień oraz pełnych humoru rozmów towarzyskich w wakacyjnej jeszcze atmosferze, bo już jutro, tak na serio, pełną parą: „Witaj szkoło!”