Odwiedzili nas ratownicy medyczni

15 maja klasę pierwszą odwiedzili ratownicy medyczni.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych  ratowników było przygotowanie pierwszoklasistów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć na czym polega praca ratownika medycznego oraz poszerzyć wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy.  Uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.

Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratowników.

Wiele emocji wzbudziły czynności związane z zakładaniem gipsu na złamane kończyny.

Naszym Gościom – państwu Beacie i Pawłowi Hejnym  – bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką ratownictwa medycznego.

pastedGraphic.png

 

 

6 Replies to “Odwiedzili nas ratownicy medyczni

  1. Pingback: ivermectin sale
  2. Pingback: stromectol ireland
  3. Pingback: stromectol order
  4. Pingback: ivermectina piojos

Comments are closed.