Bezpieczeństwo w sieci – spotkanie z policjantami

25 lutego 2021r. uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z  przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Suchej Beskidzkiej .

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Zapoznali z zagrożeniami czyhającymi w sieci, a przede wszystkim zwrócili uwagę jak się przed nimi bronić.

Jak wiadomo dla dzieci i młodzieży Internet jest nie tylko źródłem informacji, ale staje się miejscem spotkań. Dlatego mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z policjantami i  różnorodnym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę, uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli im uniknąć wielu niebezpieczeństw.

Na zakończenie dzieci obejrzały kreskówkę edukacyjną pt. „Owce w sieci”, której celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych technologii.