„Pączek dla Afryki”

   Nasza szkoła w Tłusty Czwartek,  kolejny raz przyłączyła się do akcji charytatywnej „Pączek dla Afryki”, która organizowana jest przez Fundację KAPUCYNI i MISJE, a jej celem jest pomoc dzieciom w Afryce. Akcja ta polegała na sprzedaży pączków przez członków naszego Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Szkolnego. Nasi uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice oraz nauczyciele pokazali, że mają serca otwarte na potrzeby innych. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję – serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania należą się uczennicom klasy VII, które wraz z opiekunem p. Renatą Jurek czuwały na przebiegiem tej akcji.

W tym roku w akcji „Pączek dla Afryki” zebraliśmy 650 złotych!!!

Pieniądze trafiły na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

Rachunek jest prosty:                                                                                                                         

pączki  = posiłki dla osieroconych dzieci
pączki = opieka medyczna i leki dla dzieci
pączki = nowy oddział budynek szpitala dla chorych dzieci
pączki = nowe domy dla ubogich
pączki = czysta, zdrowa woda z 2 nowych studni
pączki = edukacja dla dzieci z buszu
pączki = nowa budynek szkoły w buszu
pączki = remont 14 kaplic w wioskach
pączki = nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych.

Razem rozwijamy dzieło miłosierdzia i czynimy wiele dobra.

Comments are closed.