KREDKOBRANIE

Kredkobranie 2019 – „Niech uśmiech na twarzach dzieci nigdy nie znika”.

We wrześniu uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w akcji „Kredkobranie”. Jest to akcja charytatywna organizowana przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”, w którą mogli włączyć się całe szkoły, ale również środowiska i osoby indywidualne. Dzieci i młodzież o polskich korzeniach, mieszkające na terenie dawnych Kresów potrzebują naszej pomocy w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych.

„Kredkobranie” ma być odpowiedzią na te potrzeby, a równocześnie ma pokazać zamieszkującym poza granicami kraju, polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z Ojczyzny pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Chcemy, aby na twarzach naszych najmłodszych kresowych Rodaków pojawił się uśmiech.
Uczniowie naszej szkoły zebrali i wysłali w ramach akcji pięć dużych pudełek przyborów szkolnych. Zebrane dary trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi
i na Ukrainie. Koordynatorem tej akcji był pedagog szkolny p. Renata Jurek.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Comments are closed.