Bieg Niepodległości Po Ziemi Budzowskiej

10 listopada 2018 roku odbył się w Baczynie kolejny Bieg Niepodległości Po Ziemi Budzowskiej. Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli, mało tego zdobyli czołowe miejsca.  JAKA TO PAMIĄTKA? – BIEGLI W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ  NIEPODLEGŁOŚCI.

Cieszy również fakt, że chętnych do biegania, z roku na rok przybywa. Nasi uczniowscy biegacze to: Marysia Nieciąg, Adam Nieciąg, Kordian Synowiec, Filip Jurek, Kinga Nieciąg, Natalia Sergiel, Bartek Putyra, Szymon Strączek, Julia Soból, Kinga Malina, Amelia Jurek, Konstancja Głowacz, Dawid Głowacz i Eryk Strączek.

Wszyscy uczestnicy biegu spisali się znakomicie, ale jak to w sporcie bywa miejsca na „pudle”  są tylko trzy.

W  kategorii klas III-IV drugie miejsce zdobył Bartek Putyra (rocznikowo klasa IV)

W kategorii klas V-VI trzecie miejsce z chłopców zdobył Szymon Strączek, trzecie miejsce z dziewczyn zdobyła Julia Soból. Najwyższe miejsce na podium czyli pierwsze zdobyła nasza wytrzymała i bardzo szybka lekkoatletka Amelia Jurek z klasy VI. Zwycięzcy biegu otrzymali upominki, dyplomy, medale. Najlepsi dodatkowo puchary.  

W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum nie udało się zdobyć miejsca, ale Dawid, Eryk i Konstancja starali się jak mogli. Konstancja biegła wcześniej w charytatywnym Biegu Niepodległości w Zembrzycach w dwóch dystansach, skąd przywiozła przepiękny medal. Pokonanie trzech dystansów w jednym dniu, to nie lada wytrzymałościowy wyczyn. 

Wszystkim dziewczynom, chłopakom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Zapraszamy za rok.